Home / ביטוח ספורט / חשיבות הביטוח לספורט ואקסטרים

חשיבות הביטוח לספורט ואקסטרים

עיסוק בספורט בכלל ובספורט אתגרי ואקסטרימי בפרט חושף את הספורטאים בפני סכנות פוטנציאליות רבות. הסיכון מובנה בספורט האתגרי ומהווה חלק מהותי בו, שהרי מה שמאתגר הוא היכולת לזהות סכנות ולהתגבר עליהן- לעקוף מכשולים, לצלוח אותם בהצלחה, להתחמק מהם, להימנע מהם,. הספורטאי מודע כל העת לקיומן של הסכנות ולכן הוא דרוך וערני.

ככל שענף הספורט טומן בחובו סכנות פוטנציאליות שקופות וודאיות יותר כך, בהתאמה, גוברת חשיבת עריכת הביטוח ומהן נגזרת גם עלותו. ספורטאי אקסטרים יוצא לעיסוק בענף הספורט בידיעה ובתחושה כי הוא מבוטח. עצם הביטוח אינו מהווה, כמובן, ערובה למניעת הסכנות ולביטול הסיכונים והאיומים השונים אבל הוא מעניק כיסוי ביטוחי במקרה שהספורטאי נפגע כתוצאה מהם ואם וכאשר נגרם לו נזק.

אחד הביטוחים החיוניים ביותר, ודאי למי שעוסק בכך בתחביב, הוא ביטוח סקי. ישראלים רבים טסים לעשות סקי באתרי סקי ידועים באירופה. לרבים ההתנסות הראשונית מעמידה אותם וחושפת אותם בפני סכנות החלקה ונפילה בשל העדר הניסיון וחוסר המיומנות בייצוב שיווי משקל בעודם מחוברים למגלשיים. ההחלקה במדרונות המושלגים של אתרי הסקי מהווה גורם סיכון ממשי.

חשיבות ביטוח סקי

תוספת הביטוח לסקי נאמדת בסך הכול דולרים אחדים ביום אבל אין שיעור לחשיבות הכיסוי שהיא מעניקה אם וכאשר קורה מקרה המצדיק ואף מחייב את הפעלת הפוליסה, שכוללת כיסוי ביטוחי לאיתור, לחילוץ (לרבות חילוץ מוטס), טיפול וטיסה לארץ בהינתן מצב חירוםן המחייב המשך טיפול בישראל.

הסיכון הוא מרכיב מובנה ומהותי בספורט האקסטרימי וההתגברות עליו מהווה את אחד הריגושים הכרוכים בו. גם הנועזים ביותר והבטוחים כי "לי זה לא יקרה" חייבים לבטח עצמם מבעוד מועד.

ספורטאים עוסקים בספורט להנאתם וחלקם אף מתחרים בתנאים שונים- באוויר, ביבשה ובים. בכל אחד מהממדים האלה כרוכים סיכונים ייחודיים. אין ספק, לדוגמה, כי נהג מרוצים, הנחשף בקביעות לרמת סיכון גבוהה ביותר, לא יכול להרשות לעצמו לוותר על ביטוח, כמו גם כדורגלנים מקצועניים, אשר שווי רגלי הכוכבים שבהם נאמדים בעשרות מיליוני יורו.

הדגשת המובן מאליו

לכאורה אין כל צורך לשכנע ספורטאים לערוך ביטוח אבל חשיבותו של הביטוח, שלא ניתן להפריז בתיאורה, מחייבת ליידע כל ספורטאי בצורך לבטח עצמו לפני תחילת העיסוק האינטנסיבי בענף הספורט שבו הוא עוסק, קל וחומר מי שחשופים יותר מאחרים לסיכונים.

הביטוח, כשלעצמו, ודאי אינו מונע תאונות, פציעות ופגיעות נוספות שונות אבל הוא נותן מענה למקרים שבהם הם קורים. כיסוי ביטוחי מונע הוצאות כספיות גדולות. הערך היותר חשוב שלו הוא במיידיות שבה עשויה הפעלת הפוליסה להתחיל את הטיפול בהסדרת הנושא.

טיפ: חשוב שכל הורה השולח את בנו לחוג ספורטיבי יהיה מודע לצורך להסדיר עבורו ביטוח עוד לפני השתתפותו בחוג הראשון, אם אתם, ההורים, רוצים לישון בראש שקט.

About ofirarie80

admin@insurancetime.co.il'

Check Also

תכנון מס

כל חברה וכל בעל עסק צריך לשלם מיסים, זה החוק שקובע את חבות המס ואת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *