Home / ביטוח רכב / ביטוח רכב לנהג צעיר

ביטוח רכב לנהג צעיר

מהו ביטוח רכב? ועבור מי הוא מתאים? נושא ביטוח באופן כללי, נחשב סבוך ומורכב. לכן חשוב לדעת יותר על ביטוח נהג צעיר ומשמעותו.

האם אתם יודעים כמה עולה ביטוח רכב עבור נהג צעיר? או שאולי אתם רוצים לדעת מהו ההבדל בין נהג צעיר לנהג חדש? אם יש לכם נהג צעיר במשפחה אשר כבר רוצה לשבת מאחורי הגה המכונית המשפחתית – מוטב להכיר את מלוא המידע על ביטוח רכב.

פוליסת נהג צעיר- מה זה אומר?

פוליסת נהג צעיר היא כזאת שהחלה להתגבש בשנות ה90 של המאה העשרים, והיא נוצרה עקב החלטה של משרד התחבורה כי יש להנהיג הגבלות מסוימות על נהגים שרק עלו לכביש.

פוליסה זאת נוגעת לנהג צעיר ונהג חדש, בין או מדובר באדם שגילו מתחת לגיל 24 או אדם בן 40 שרק קיבל את רישיון הנהיגה שלו. בכך, גם נהג צעיר וגם חדש, עליהם לעבור כמה שלבים חשובים בחודשי הנהיגה הראשונים ולנהוג תחת תנאים מסוימים והגבלות כדי להפחית את הסיכוי לתאונת דרכים. יש לציין כי מידע נוסף על ביטוח רכב ניתן למצוא בשלל אתרים ברחבי הרשת, ורצוי לקרוא על הנושא לעומק.

מהן ההגבלות המוטלות על נהגים חדשים וצעירים?

נהגים צעירים או חדשים, נוהגים בשלושה החודשים הראשונים תחת הגבלות שונות, בעוד ש'נהג צעיר' מוגדר ככזה שרק הוציא רישיון נהיגה וגילו מתחת ל21. 'נהג חדש' מוגדר ככל אדם מעל גיל 21 שאך קיבל רישיון נהיגה. בין ההגבלות:

ביטוח רכב לנהג צעיר

נהיגה עם נהג מלווה למשך 3 חודשים

נהג צעיר או חדש, עליו לנסוע במשך 3 חודשים מעת קבלת רישיון הנהיגה רק עם ליווי של נהג בעל רישיון של 5 שנים לפחות. בליווי כזה אין הגבלה על מספר הנוסעים שנהג חדש או צעיר יכול להסיע.

הצבת שלט 'נהג חדש'

על נהג חדש להציב שלט "נהג חדש" במשך שנתיים על השמשה האחורית של הרכב.

מתן תשומת לב לחוקי התנועה

נהגים חדשים וצעירים עליהם להישמע לכל חוקי התנועה וזאת משום שמקרה של עבירות חמורות, תתכן שלילת רישיון וביצוע מבחנים עיוניים ומעשיים בפעם השנייה.

מהי הגדרתו של נהג צעיר?

אדם זה נחשב שגילו אינו עולה על 21 שנים או עד 24 שנים וזאת לפי ההגדרה של חברת הביטוח. ההבדל בין נהג צעיר לחדש מתבטא גם בהבדל בין סוגי הפוליסה וגם בגודל ההשתתפות העצמית במקרי ביטוח כמו תאונות דרכים, פגיעה ברכב אחר, פגיעה ברכבו של הנהג ועוד.

קווים לדמותה של פוליסת ביטוח נהג צעיר

פוליסת ביטוח עבור נהג צעיר היא כזאת שחשוב לבצע במידה והצטרף בן משפחה אל האנשים שיכולים לנהוג במכונית המשפחתית, או כזאת שהנהג הוא הבעלים שלה.

חשוב לדעת כי פוליסה כזאת תהיה בעלות גבוהה יותר מפוליסה עבור נהג ותיק, וזאת משום שנהגים צעירים הם כאלה "המועדים לפורענות". משמע: ישנו סיכוי גבוה יותר כי הם יהיו מעורבים בתאונת דרכים, וזאת בשל חוסר ניסיון ופזיזות.

ביטוח רכב לנהג צעיר

מה ההבדלים בעלויות בין ביטוח רכב רגיל לביטוח נהג צעיר?

חשוב לדעת כי ההבדלים בין סוגים ועלויות הפוליסות יהיו משמעותיים וזאת בתוספת של יותר 1,000 שקלים בממוצע לשנה בעת ביצוע פוליסה עבור נהג צעיר. גם במקרים של נהג חדש יש לעדכן את חברת הביטוח ולבצע פוליסה חדשה או תוספת לקיימת.

בכך, ביטוח שעומד על 3,000 שקלים לשנה, יעלה למחיר של 3700 בממוצע, כמו גם שנהג צעיר מעל גיל 24 עם ותק של חמש שנות ניסיון על הכביש – יעלה את הפרמיה ב 500 שקלים בממוצע.

סוגי הביטוחים הדרושים

כדי לבטח נהגים צעירים או חדשים, יש לרכוש ביטוח חובה שדרוש עבור כל נהג. נוסף לכך יש לרכוש ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, תוך שמדובר בהמלצה בשל הסיכון שבנהיגה שאינה מיומנת.

ביטוח חובה הדרוש על פי החוק, יפצה במקרים של פגיעה בנהג ובנוסעים של שני הרכבים שנפגעו, כמו גם בעת פציעה פיזית או (חלילה!) מוות. ביטוח צד ג' יכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי, משמע: לרכב או לכמה רכבים אחרים, תוך קבלת תשלום על הוצאות סבירות במקרה של צורך בהגנה משפטית.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף מעניק כיסוי לנזקים ולאבדן רכב בשל תאונה או גניבה, בזמן שהוא כולל גם ביטוח צד ג'. מי שיבטח את רכבו בצד ג' ומקיף, יוכל לקבל שירותי גרירה, פיצוי בעת שבירת שמשות וביטוח נגד גניבה.

חשוב לדעת כי כל פוליסה מותאמת למצבו של המבוטח, גילו ומקום מגוריו. לכן יש לבצע את הבירורים הדרושים עבור התאמת פוליסת ביטוח נהג צעיר או חדש, תוך סקירת מספר חברות ביטוח וביצוע השוואת מחירים.

About mikel

rachelirub@gmail.com'

Check Also

איך לבצע השוואה בין פוליסות ביטוח לרכב לפי ניר גלילי

מצד אחד, אף אחד לא אוהב לשלם על ביטוח לרכב שהרי ראשית כל מדובר בסכומים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *