Home / ביטוח רכב / 4 רעיונות למתנת יום הולדת 18 למתבגרת בבית

4 רעיונות למתנת יום הולדת 18 למתבגרת בבית

בתכם המתבגרת חגגה זה עתה את יום הולדתה השמונה עשרה. בקרוב היא תתגייס לצבא ותצא לדרך עצמאית ובוגרת. אילו מתנות תוכלו לרכוש לה אשר יהיו בעלות משמעות ויסייעו לה בהמשך דרכה? בכתבה זו נביא בפניכם ארבעה רעיונות למתנות נפלאות.

רכישת רכב וביטוח רכב במתנה 

סביר כי בתכם סיימה לאחרונה את לימודי הנהיגה שלה וקיבלה רישיון. יום הולדת שמונה עשרה הוא הזדמנות נפלאה להעניק לה מתנה בלתי נשכחת ולרכוש לה רכב. ישנם דגמים המומלצים ביותר עבור נהגים חדשים. אילו הם רכבים קטנים בעלי נפח מנוע קטן אשר אינם מאפשרים לנהוג במהירות גבוהה. חשוב לבדוק את אמצעי הבטיחות המורכבים ברכב ואף לבדוק עד כמה הוא מוגדר כבטיחותי במבחני ריסוק ושברכב תהיה מערכת בלימת חירום אוטומטית. גם המחיר הוא משתנה משמעותי ותלוי בתקציב שהקצתם לטובת הקניה.  לאחר קניית הרכב עליכם לרכוש ביטוח רכב המורכב מביטוח חובה וביטוח רכב מקיף. ביטוח החובה תפקידו להגן על נהג הרכב, נוסעים נוספים ואנשים המעורבים במקרה של פגיעת גוף עקב תאונה ויכסה את ההוצאות עבור טיפולים רפואיים. ביטוח מקיף מכסה פגיעות הנגרמות לרכב עקב תאונות. מכיוון שבתכם הינה נהגת חדשה וצעירה יש לרכוש עבורה את הכיסוי המתאים לה. חברות הביטוח השונות מציעות כיסוי לנהג צעיר וחדש ומומלץ לערוך סקר השוואתי.

ביטוח רכב

טיול לחו"ל

רעיון נוסף המשלב את השתתפותה של כל המשפחה הוא טיול משפחתי לחו"ל. זו הזדמנות מצוינת לכל המשפחה להתגבש יחדיו ולהנות מזמן איכות אשר בתוך חיי היומיום אינו מתאפשר. הנה מספר המלצות לפני טיול בחו"ל עם מתבגרים:

  • בבחירת יעד הטיסה כדאי לשתף את כל המשפחה, להתאסף ולהחליט מהו היעד המעניין עבור כולם. כך תוודאו כי כל הנוסעים מרוצים וימצאו עניין בנסיעה.
  • מומלץ לגבש מראש מסלול טיול מסודר על מנת למנוע ריבים מיותרים במהלכו וכמובן להשאיר זמן פנוי לקניות והנאות נוספות.
  • חשוב ביותר לרכוש עבור המשפחה כולה ביטוח נסיעות אשר יכסה אותה בכל מקרה של תאונה או פגיעה בגוף או במטען הנלווה.
  • כדאי להזמין למתבגרים חדר נפרד בבתי המלון בהם תשהו. הם זקוקים למרחב, שעות הפעילות שלהם שונות משלכם וגם אתם זקוקים לזמן לבד. האפשרות הנוחה ביותר היא לשכור דירת נופש וכך לכל אחד חדר משלו ופרטיות לצד האפשרות להיות ביחד במרחב גדול ובתנאים של בית.
  • לא כל הפעילויות במהלך הטיול מתאימות לכל המשתתפים ולכן ניתן לקבוע כאלה השייכות למתבגרים בלבד או לחילופין להורים.
  • בני נוער כיום מחוברים למכשירי הנייד שלהם, נסו לתת להם זמן להנות גם מהשהות בנייד. חלק מחוויית הטיול היא להצטלם, להעלות את התמונות ברשתות החברתיות, לחלוק חוויות עם חברים ואף להעביר זמן מת בנסיעות ממקום למקום. חשוב לדאוג לאוזניות עבור כל מתבגר.

חיסכון ללימודים

עוד רעיון אשר עשוי לסייע רבות לבתכם בת השמונה עשרה היא תוכנית חסכון ללימודים. לימודים גבוהים עולים עשרות אלפי שקלים ומימונם על ידי הסטודנטים בלבד כמעט ובלתי אפשרי. לכן מומלץ עוד בגיל הילדות לפתוח חיסכון שמטרתו מימון לימודים גבוהים לילדים. לעתים מתחיל שלב הלימודים הגבוהים עוד בזמן לימודי התיכון, לדוגמה רישום לקורס פסיכומטרי העולה כמה אלפי שקלים וביצוע המבחן טרם הגיוס לצבא. זהו בדיוק הזמן להתחיל להשתמש בחיסכון זה.

הכנות לקראת הגיוס לצבא

הגיוס לצבא הוא צעד מרגש ומשמעותי מאוד למתבגרים. תוכלו לסייע רבות לבתכם בהתמודדות עם הכניסה למערכת החדשה והמחייבת באמצעות מספר המלצות שנפרט לכם כאן.   הלחץ והחשש מן הלא נודע ולבטים הנוגעים לשירות הצבאי הם חלק בלתי נפרד מן ההתמודדות שלפני הגיוס. כדאי לנסות לשוחח עם ילדיכם, להקשיב לתחושות ולציפיות מן הגיוס והשירות, לשתף אותם בחוכמתכם ולהקל על הלחץ שלפני הגיוס. מומלץ להיערך מראש ולרכוש ציוד אשר ישרת אותם במהלך שירותם הצבאי. קנו להם תיק גב גדול המסוגל להכיל ציוד רב ולו תמיכה אורטופדית שתסייע לסחוב ביתר נוחות את כובד התיק. כדאי לרכוש ביגוד התלוי בעונה בה ילדיכם מתגייסים, לדאוג למוצרי טואלטיקה והיגיינה ומוצרים נוספים כגון: מטען למכשיר הסלולרי, תרופות, מסמכים חשובים ועוד. רעיון נוסף הוא לחגוג את הגיוס לצבא ולארגן מסיבה בה ישתתפו משפחותיכם וחבריהם הטובים ביותר של ילדיכם. המסיבה תאפשר להם לחלוק עם אהוביהם את הרגע המרגש ולהנות מן האהבה שתורעף עליהם.

About mikel

rachelirub@gmail.com'

Check Also

איך לבצע השוואה בין פוליסות ביטוח לרכב לפי ניר גלילי

מצד אחד, אף אחד לא אוהב לשלם על ביטוח לרכב שהרי ראשית כל מדובר בסכומים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *